Północne rubieże czekają na bohaterów. Odkryj zaginione relikty przeszłości i zapisz się na kartach historii tych ziem.
 
HomeCalendarEventsFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Inspiracja

Go down 
AuthorMessage
Mistrz Gry
Admin
Mistrz Gry

Posts : 53
Join date : 2018-05-22

PostSubject: Inspiracja   Wed May 23, 2018 7:22 pm

Bazowo w 5e inspiracja to swego rodzaju token, który można jednorazowo wydać aby otrzymać przewagę w rzucie (rzucamy 2 kostkami i wybieramy większy wynik). Normalnie gracze otrzymują ją w trakcie gry za dobre odgrywanie. Aby podkreślić charakter kampanii sposób otrzymywania inspiracji zostaje zastąpiony.

Podczas długiego odpoczynku oraz jednego dziennie krótkiego, jeden z bohaterów może rozpocząć opowieść. Najlepiej jeśli związana jest ona z jego przeszłością. Może to być coś osobistego, miejsce które widział, ciekawa postać którą spotkał. Wydarzenie może być z odległej przeszłości lub z ostatnich dni, ważne aby w ciekawy sposób mówiło coś o bohaterze gracza.

Po zakończonej historii (lub jeśli ma to sens w trakcie) inni gracze mogą zadawać pytania bohaterowi. Lepiej aby zadać jedno istotne pytanie niż kilka nie wnoszących nic do historii.

Po całej scenie gracz, który opowiadał historię oraz każdy który zadał pytanie otrzymuje inspirację, która pomoże bohaterom w przyszłych zmaganiach.

Nie ma większych zasad co do tego, który z graczy opowie historię. Ogólną zasadą jest to, że każdy gracz w danej sesji może opowiadać raz ale nie jest to sztywna reguła.
Back to top Go down
View user profile http://northmarches.forumpolish.com
 
Inspiracja
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
North marches campain forum :: Zasady gry :: Dodatkowe mechaniki-
Jump to: